KARİYER YOLU

Çay ve kahve sektörünün en büyük bilgi paylaşım ve ticaret portalı olarak sektörün emekçilerini, profesyonellerini ve emektarlarını unutmadık. Onlar gece gündüz demeden üreten, üretileni dağıtan, satışını gerçekleştiren, müşterilerle yüz yüze ürünleri anlatan, sektörün vazgeçilmezleri.

Satış temsilcileri, bölge müdürleri, satış müdürleri, muhasebeciler, finansmancılar, cafe yöneticileri, satın almacılar, baristalar, makinacılar, tedarik sorumluları, patron elbette önemli ama işi yapanlar profesyoneller.

Sektörü geleceğe taşıyacak olanlar, profesyonellerdir. Çünkü sahadalar, sorunları yerinde görüyorlar, çözümler üretebiliyorlar, sektörün geçmişini ve bugününü tahlil edip geleceğini öngörme şansları herkesten fazla, ama… Bir problem var: Kendilerini anlatamıyorlar.

Şirketleri için de sektör için de belki de çığır açacak, bir olumsuzluğu ortadan kaldıracak önerileri, talepleri, düşünceleri zamanında dikkate alınmıyor, dinlenmiyor, önemsenmiyordu. Ancak, artık sektörün profesyonellerinin kendilerini gösterebilecekleri, düşüncelerini paylaşabilecekleri ve sektördeki ilgililerin de bu düşüncelerden haberdar olabilecekleri bir paylaşım platformu var: cay.com.tr

“Küçük bir firmada tek bir çalışanın parlak fikri, yeni bir ürünün piyasaya çıkmasını sağlamaya yeterli olabilir. Büyük bir firmada ise aynı fikir aylar süren toplantılar içinde kaybolup gider.”

Kariyerinde satış temsilcisi olarak görev yapan biri öyle bir analiz yapar ki şirketin kârlılığı iki katına çıkabilir. Ama üstlerine çeşitli nedenlerle anlatamaz. Oysa kendisinin bunu düşündüğünü, sektörle ilgili konulara kafa yorduğunu, çözümler ürettiğini sektörün İK yöneticilerinin, bölge ve satış müdürlerinin, patronların bilmesinde büyük fayda vardır.

Bir Cafe Yöneticisi Sektörün Gidişatını Değiştirebilir

Kariyer Yolu - Cafe Yöneticisi

Bir cafe yöneticisi kendi yönettiği cafede uygulanacak bir yenilikle belki de sektörün gidişatını değiştirebilecek bir inovasyon yaratabilir. Bütün büyük buluşlar basit ve çözüm üreten bakış açılarıyla ortaya çıkmıştır.

“Bunlar olacak da ne olacak” diye düşünmemek gerekir. “Gün ola harman ola” derler: Şirkette pozisyon değişimi olabilir, rakip şirketlerde pozisyon açılmış olabilir, insanın kariyer yolculuğu uzun bir süreçtir.

Bu nedenle, biz sektörün profesyonellerinin kendilerini, düşüncelerini, sektörle ilgili önerilerini, sektörde gördükleri sorunlar ve çözüm önerilerini cay.com.tr portalında kendi adlarıyla yayınlayarak kariyer yolunda kendilerini gösterecekleri bir fırsat sunmak istiyoruz.

‘Benim kıymetimi bilmediler’ diye yıllar sonra hayıflanmaktansa, kıymetini anlamaları için adım atmayı ve neden kendisinin tercih edilmesinin gerektiğini dost düşman herkese kanıtlamanın mümkün olabileceğini göstermek cay.com.tr ile artık profesyonellerin ellerinin altında.

Sektörümüzde yenilikçi bir bakış olarak planladığımız Kariyer Yolu, inanıyoruz ki çok kısa zamanda sektördeki İK yöneticilerinin, kariyer avcılarının ve patronların en çok takip ettikleri ve yararlandıkları sektör profesyonelleri açısından bir Vitrin olacaktır.

Kimler neler demiş?

avatar
  Bu konuya abone ol  
Bildir